Лама Оле Нідал

Лама Оле Нідал (нар. 1941 р.)

Лама Оле НидалОдин із небагатьох західних людей, які мають повну кваліфікацію буддійського лами та вчителя медитації традиції Карма Каг'ю. У 1969 році Оле Нідал та його дружина Ханна стали першими західними учнями Його Святості Шістнадцятого Ґ'ялви Кармапи. Протягом трьох років Оле Нідал вивчав буддійську філософію та проходив інтенсивну медитаційну підготовку. Закінчивши навчання, на прохання Кармапи він почав навчати буддизму в Європі. З того часу Лама Оле безперервно передає благословення лінії наступності — щорічно здійснює лекційні тури, читаючи лекції та проводячи медитаційні курси.

На початок 2015 року за 45 років учительської діяльності Ламою Оле Нідалом засновано близько 700 буддійських центрів та груп Діамантового шляху традиції Карма Каг'ю по всьому світу. Всі ці центри працюють під духовним керівництвом Його Святості Сімнадцятого Кармапи Трінле Тхає Дордже. Лама Оле Нідал — автор 10 книг про буддизм, перекладених 25 мовами і виданих більш ніж у 40 країнах світу.

У 2015 році Лама Оле Нідал отримав премію Асоціації ЮНЕСКО за підтримку міжкультурного діалогу та мирного співіснування. Премія також призначалася Ханні Нідал, яка пішла з життя у 2007 році. Премію вручено, крім того, за значущість вкладу Лами Оле Нідала та його дружини Ханни у свободу слова, розуму, релігій та особистості; за активний прояв співчуття у прагненні миру та благополуччю.