Кармапа XVII

Його Святість Кармапа ХVII Трінле Тхає Дордже

Тринле Тхае ДорджеЙого Святість Ґ'ялва Кармапа ХVII Трінле Тхає Дордже народився в Тибеті 6 травня 1983 року. Старший син Міпама Рінпоче, великого лами школи Ньінґма, і Дечен Уанґмо, що походить із знатного роду царя Ґесера з Лінга, він у віці півтора роки заявив, що Кармапа. У 1994 році йому та його родині вдалося втекти з Тибету спочатку до Непалу, а потім до Індії. У березні того ж року хлопчик прибув до Нью-Делі, де під час вітальної церемонії Кюнзіг Шамар Рінпоче офіційно визнав його сімнадцятим Ґ'ялва Кармапою. Кармапа ХVII отримав ім'я Трінле (що означає «Просвітлена активність») Тхає («Безмежний») Дордже («Незруйнований»).

У 1997 році Кармапа Трінле Тхає Дордже отримав офіційне запрошення до Бутану для участі в церемонії кремації Топґі Рінпоче. Кармапі був наданий урочистий прийом з усіма почестями, що відповідають його титулу. Переїзд від бутанського кордону до столиці країни Тхімпху, що зазвичай займає три години, тривав цілих сім, тому що по всьому шляху Кармапи зібралися тисячі бутанців, які бажали привітати великого ламу і отримати його благословення. Королівська родина також визнала у Тхає Дордже Сімнадцятого Кармапу.

У жовтні 1999 року Його Святість Ґ'ялва Кармапа ХVII вирушив у свою першу міжнародну поїздку, під час якої дав повчання та посвячення кільком тисячам учнів у Сінгапурі та на Тайвані. Початок нового тисячоліття був ознаменований першим, справді історичним візитом на Захід. У Дюссельдорфі (Німеччина) його захоплено зустрічали 6000 учнів з більш ніж 30 країн світу, які представляли кілька сотень буддійських центрів Діамантового шляху. Влітку 2003 року відбувся перший тур Його Святості по США. У грудні того ж року після завершення свого формального навчання Кармапа Тхае Дордже отримав титул Великого майстра тантри (на санскриті — Ваджрачарья).

2009 року Його Святість відвідував Україну, у тому числі — і буддійський центр Дніпра.

Кармапа несе духовну відповідальність за більш ніж 900 монастирів та центрів медитації по всьому світу, включаючи Міжнародний буддійський інститут Кармапи (KIBI), в якому здійснюється програма буддійської вищої освіти. З початку 2000-х років Лама багато подорожує Європою. У 2017 році зняв чернечі обітниці та уклав шлюб, невдовзі у нього народився син. Він залишається головою лінії Карма Каг'ю.