Будда

Історичний Будда Шакьямуні

Исторический Будда Шакьямуни

Будда не був ні богом, ні сином бога, ні пророком. Він був відважною людиною, яка так само, як і всі, хотіла бути щасливою. Спочатку його звали Сіддхартха Ґаутама. Він народився в королівській сім'ї між VI та IV століттями до нашої ери (різні вчені наводять різні датування).

Сіддхартха шукав постійного щастя, яке ніколи не припинялося б, і знайшов його. У віці 35 років він випробував щось незмінне та позачасове. Він пережив прямий досвід природи ума, нескінченно багатої та неруйнівної. Будда усвідомив, що його ум здатний на все і не має меж. Ум може все знати і розуміти, він поза часом і простором. Ум не є річчю. Він не складний з хімічних елементів, ум — це не те саме, що мозок. Тому його неможливо намацати, знайти чи дослідити за допомогою приладів. Ум також не можна назвати особливим чуттєвим аспектом, таким, як душа. Він неособистісний, тобто не належить комусь, і його суть не може бути передана словами. Проте про нього можна розповісти, описуючи його якості.

Коли Сіддхартха пізнав природу ума, його почали називати Буддою Шакьямуні, що означає «Просвітлений з роду шакіїв». Потім протягом 45 років Будда передавав свій досвід багатьом людям, допомагаючи їм прийти до того самого стану. Тому його вважають видатним героєм, унікальною фігурою історія релігії.